MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET


Harri Veijosen kirjoituksia syksyllä 2003 uutissivuillaan otsikolla Maailmanhistorian mullistavat vuodet 2005-2007

23. 9. 2003 MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET

MITÄ MEISTÄ VIELÄ TULEE

Naisvaltaisessa lastentarhanopettajakoulutuksessa opetettiin siihen tyyliin, että heistä tulee vielä kukkasia. Turkulainen rahakauppiasystäväni listoillaankin kirjoitti, että hänestä kasvaa kohta osmankäämeä. Mutta mitä meistä vielä tulee? Raamattuhaku: Mitä meistä vielä tulee.
1.Johanneksen kirje:
3:2 "Rakkaani, nyt me olemme Jumalan lapsia, eikä ole vielä käynyt ilmi, mitä meistä tulee. Me tiedämme tulevamme hänen kaltaisikseen, kun hän ilmestyy, sillä me saamme nähdä hänet sellaisena, kuin hän on."
Jos emme voikaan täsmällisesti tietää tulevia tehtäviämme niin suunta on selvä: 144.000 juutalaista ja miljoonat ei-juutalaisista vasta vaivan aikana uskoon tulevat - etupäässä marttyyreja - nousevat vaivan ajan lopussa omaan ylösnousemukseensa ja "he meistä" valtaistuimen edessä palvovat ja "me" Karitsan häissä käyneet hallitsemme ne tuhat vuotta koko maailmaa ilmeisesti kotikonnuillamme. En nyt ole kovin kiinnostunut valtionvarainministerin paikasta, vaikka sellainen luvataan sille, joka antaa Herramme tulee -ruokaa oikeaan aikaan, Matteus 24:45. Pitää harkita maakunta Finlandin presidentin asemaa vastaavaa, maaherraako, Messiaan Kuningaskunnassa. Vuonna noin 3001 Paholainen päästetään irti ja kannattajansa kauimpana Jerusalemista rakentavat salassa aseita hyökätäkseen uuden Googin johdolla vielä kerran Jerusalemiin. Joitakin vuosia myöhemmin kirjan kannet kiinni ja kaikki tällä planeetalla eläneet ihmiset lajitellaan kuka kadotukseen ja kuka mihinkin. Me ilmeisesti jatkamme enkelien kaltaisina jollekin uudelle planeetalle, "uusi taivas ja uusi maa". Entä sitten ikuisuus ja taivas kultakatuineen? Saapa nähdä! Kalenteriini ensimmäiselle tulevalle miljardille vuodelle kirjoitan jo ystävieni nimiä. HV

MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 2005 - 2007, OSA I

Saapa nähdä pääsevätkö Suomen "viisaat" vielä kerran naureskelemaan minulle puhuttuani Antikristuksen tulosta pääsiäisenä 2004, mikä vastannee ajankohtaa Exodus 3500 vuotta sitten. Jospa edes Suomen juutalaiset vihdoin ymmärtäisivät pakata kimpsunsa ja kampsunsa ja muuttaa Israeliin. Siellä sentään on paremmat mahdollisuudet selvitä hengissä kuin täällä. Ahdistuksessa vuosiviikon ensimmäisen puoliskon aikana Antikristus tappaa kaikki maan päällä olevat myöhäispakanauskovat - ne jotka ei-juutalaisista tulivat uskoon vasta ylösoton jälkeen - ja muualla kuin Israelissa asuvat juutalaiset. Toinen puolisko on omistettu juutalaisten tappamiseen alkaen hyökkäyksellä Jerusalemiin, mutta juutalaisia sentään jää rippeet eloon ja kiireesti huutamaan: JESHUA, JEESUS, OLET MESSIAAMME, TULE JO!
Eniten minua kiinnostavat vuodet 2005 - 2007, jotka näyttävät olevan viimeiset, jolloin meitä "hulluja" apostoleja vielä on maan päällä. HV

VT:N KÄÄNNÖSVIRHEISSÄ LUKU 19

Minun piti vielä tarkistaa muistinvaraisesti sanomisiani K. O. Syvännöstä ja luvusta 19. Hienoa, kun te kaikki voitte tehdä samoin onhan tuo Kaarlo Olavin kirjanen nykyisin luettavissa netissä:
Hakuni: 19 nopeasti "vanhan testamentin käännösvirheistä" tuottaa oikean tuloksen. Eli näin K. O. Syväntö:

"Jes. 60:22: "Pienimmästä kasvaa heimo, vähäisimmästä väkevä kansa. Minä, Herra, sen aikanansa nopeasti täytän." Jakeen viimeiseen sanaan on kätketty merkillinen ennustus, jonka vasta nyt ymmärrämme, kun se on jo toteutunut. Viimeisen sanan loppuosa on hepreaksi "shana" eli vuosi. Sanan alussa olevien kirjainten numeroarvo on 19. Kun tämä otetaan huomioon, lause voidaan kääntää: "Minä Herra sen nopeasti täytän 19. vuonna." Israel sai itsenäisyytensä vuonna 1948. Kun tuohon vuosilukuun lisätään 19, saadaan vuosi 1967. Juuri tuona vuonna Israelista tuli väkevä kansa nopeasti, kuudessa päivässä. Näin ihmeellisellä tavalla Jumalan sanan ennustukset täyttyvät kirjaimellisesti."

MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 2005 - 2007, OSA II:
MITKÄ KUMMAN KAKSI VUOTTA?

Olen tästä puhunut ehkä vuosikymmenen. Kun saimme käsiimme tutkimuksia oikeasta Aadamin syntymäajasta, niin ne viittasivat vuoden 6000 täyttyväksi ehkä jo vuonna 1998 eikä 2000. Lopun vuosissa Newtonillakin kummittelee joko 2012 tai 2014. Mayat ja miljoonat muut puhuivat vuodesta 2012. Raamatullinen lähtökohta vuosille 2012-2014 oli Danielin mainitsemat 1260 päivää ja siis historiassa vuotta jälkeen Papal Staten alun 752-754.
Kaksi vuotta kummitteli jo noiden lopun vuosien 2012-2014 toisella puolen vuosituhannenvaihdetta, aloittaessani oman toimintani 1986-1988. Sitten oli epäselvää, milloin valerauhanteko oikein kongreettisesti alkoi, 1991 vai 1993. Sitten meillä oli "kivaa" vuonna 1998, onhan se 3x666, ja Zhirinovskikin väitti, että USA:n Bill Clinton tuli tervehtimään syntyvää petoa, uutta Venäjää. Sanakirjaanikin kirjoitin, että kahdessa vuodessako se valmistuu. Ja mihin? Keväällä 1999 Vapaa-ajattelijain lehti naureskeli kuin minulle kahdella kylttimiehellään, toisella 1999 ja toisella 2000 loppu tulee kyltti kädessään. Mutta minähän piirsin heille kasvot. Ensimmäistä kantaa Jeltsin ja toista Gorba. Ikäänkuin Venäjällä olisi toteltu sanomisiani, että Jeltsinin on väistyttävä juuri vuoden 2000 vaihteessa. Sitten skeptikko Mäkelä ja kumppanit huomauttelivat, että Gorbaa ainakaan en nähnyt oikein, koska Putin tuli. No nytpä olenkin sanonut, että Gorban ensimmäinen 3,5 vuotta olisikin "näkymättömänä" miehenä. Jos olisin aiemmin tiennyt Jeesuksen syntymäpäivän 11. 9. niin jo ennen Gorban tuloa Neuvostoliiton viimeiseksi presidentiksi olisin voinut sanoa, että Antikristus tulee 6,66 vuodeksi valtaan 11. 3., ja suuremmalle kaudelleen samoin 11. 3. sitten, kun on kulunut jonkun Hitlerin vallassaoloajan poissaolo.
Jumalan seitsemässä päivässähän on kaksi merkillistä päivää, jotka on annettu meille, seurakunnalle. Niiden parodiasta on kysymys alusta loppuun. Viimeisin kummajainen kahdesta vuodesta oli, kun Kalervo Syvännön kertoma pieni tyttö oli minusta riippumatta puhunut ennen ylösottoa tulevasta kahdesta 3,5 vuoden jaksosta, mutta alkaen 1998 eikä 2000. Voisimme varmasti luottaa enemmän tuohon suloiseen lapsoseen kuin minuun, ellemme näkisi, ettei ainakaan 1998 alkaen ole tapahtunut mitään merkillistä 3,5 vuoden jaksoissa. Toisaalta tuo tyttösen näky voi tukea esitystäni, että mainitsemani neljä 3,5 vuoden jaksoa tulisivat, mutta alkaen juutalaisvuodenvaihteesta 2000. Siitä tulee 27. 9. 2003 kuluneeksi kolme vuotta. Seurakunnan aikaa on jäljellä noin neljä vuotta minun ja noin kaksi vuotta näkijätyttösen mukaan. HV

PEDON MERKKI HALUKKAILLE VUODEN 2004 ALUSTA

Maailma on todella nopeaa vauhtia muuttumassa! Kuinkas muuten kuin Ilmestyskirjan Petoa, Mikael-Antikristusta vuonna 2004 odotettaessa jo pedon merkkiäkin pääsee ottamaan! Pedon merkistä on kieltäydyttävä, jos mielii sielunsa taivaaseen pelastaa. Vuoden 2004 alusta mikrosirua pedon merkkinä voivat jo satanistit, katoliset, ym. pimeät hankkia ainakin Meksikossa:
Savola: Meksikossa: http://members.surfeu.fi/reinosav/verichip.htm
MARK UPDATE
New York City's first subdermal RFID VeriChip: http://groups.yahoo.com/group/End_Times_News/message/3833

MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 2005-2007, OSA III

Harri: Minun nimipäiväni on 6. 1. ja se kuvaa vuotta 2006, vuodenvaihdetta kahden vuoden päästä, Jeesus tulee silloin!
Veijo: Olet aina yksi kuutonen kun minä kääntäen yhdeksän. Nimipäiväni 9. 1. kuvaten jotakin tuloa alkaen viiden vuoden päästä.
Harri Veijonen: Minä olen syntynyt 8. 1. ja tiedän parhaiten. Kuvaan alkavaa vuotta 6008 eli ajankohtaa neljän vuoden päässä. Kristus sikisi maailmaan tuona päivänä ja tulee toisenkin kerran uutta alkua kuvaavan kahdeksan mukaan: vuoden 2008 eli vuoden 6008 alkaessa, syys-lokakuussa 2007.

Harri: Etkös sinä kirjoittanut, että juutalaiset erehtyvät 242 vuotta eli alkoi jo vuosi 6006 Aadamista ja on jäljellä vain kaksi vuotta.
Veijo: Ja kolmantena päivänä nousen ylös minä.
Harri Veijonen: Eteviä miehiä te molemmat. Mutta muistakaa, että yhdessä olette minä.

Harri: Minä heitin tarkalleen lukuun 6000 keihäällä ja sitten vuonna 6000 osuvasti 3,5.
Veijo: Olitkohan se sinä vai minä, joka palkittiin Tykkimäen 2000.000. vieraana todistaen uutta alkua vuodesta 2000 eli 6000.
Harri Veijonen: Lähtökohta aivan oikein, vaikka minä tein ne kaikki ja kirjoitinkin etukäteen suunnan muutoksesta vuonna 2000 eli 6000.

Harri: Ennätyksen nähdessäsi sanoit niinkin, että Uve Hohn heitti maailmanloppuun ja tuloshan oli 104,80 eli kuvastaa syksyä vuoden päästä.
Veijo: No sittenhän minä olenkin Harri Veijonen.
Harri Veijonen: Vain kaksi vuotta ovat kuumia kuin seurakunnan 2000 vuotta. Koetetaan nyt päästä yhteisymmärrykseen, ovatko ne syksystä 2005 syksyyn 2007 vai ovatko ne jo juuri alkaneet.

Harri: Minä Itämaan tietäjä olen nähnyt, ettei idässä vielä ole noussut punaista tähteä Moskovan ylle.
Veijo: On siellä jo pitkään laulettukin "Suuri ja mahtava".
Harri Veijonen: Olette jäljillä pojat. Antikristuksen tulo ja ilmestyminenhän asian ratkaisee.

Harri: Kirjoitit julkisesti, että Zhirinovski ennustelee kuin sinä ja käskit sen mennä kotiinsa. Hänkin sen tiesi, että Paholaisen aika alkoi sanomanasi Pirun vuonna 3x666 eli 1998.
Veijo: Kirjoittihan Lindseykin jo 1972 siitä, että siellä tutkitaan yliluonnollisia ja tehdään niinkuin sinä Perkele käsket.
Harri Veijonen: Joku voi luulla, että tarkoitit minua. Paholainen olisikin WTC:n tornissaan jo juhlinut ylösnousemusta kolmen päivän kuluttua kuin se merkkipäinen vuosikymmen aikaisemmin.

Harri: Myönnät vai. Kaksi vuotta siitä on jo kulunut eli kuudes päivä liikkeelle lähtenyt. Ja sanoit niinkin, että se ylösnousee jälleen, mutta minun nimipäiväni keskellä, 11. 3. 2004 eli keskellä vuotta 6 jälkeen 6000.
Veijo: Yrititte tehdä minusta sen saatanan, minun nimipäivävuodessani varas tulisi vain varastamaan ja juhlii täydellistä 77-vuotispäiväänsä. Mutta todellakin jos alku oli 1998 niin varas onkin teidän välillänne oleva seiska ja viha alkaisi vuoden 2005 syksyllä, vuoden 2006 alkaessa.
Harri Veijonen: Jotkut ortodoksit väittävät, että Jeesus sikisi jo edellisenä päivänä ennen 8. 1. syntyneitä Elvistä, Loiria ja aasia, jonka Kuningasten Kuningas oli valinnut. Venäjän ortodoksikirkko vastaan Jumalan seurakunta!

Harri: Minut oli valittu myös.
Veijo: Niin totta kuin nimesi on
Harri Veijonen: Me kolme olemme yhtä. Mutta onko niin, että Saatana uskoo saavansa valtakuntansa maan päälle sinuna Harri?

Harri: Tarkoitat vuoden 2006 alkaessa. No jos he valerauhan ehtisivät vahvistaa niin aikakausi vaihtuisi jo kahden vuoden päästä.
Veijo: Jättäkää nyt minullekin jotakin. Nimenihän positiivisessa merkityksessä on, että vein jo perille. Eli ei se narri muuta kuin tulee kahden vuoden päästä ja ilmestyy valerauhaan neljän vuoden kuluttua.
Harri Veijonen: No taannoin sanoin juuri niin, että Antikristuksen tulon ja ilmestymisen väli on tuo kaksi vuotta ja siis olisi vuoden 6006 alusta vuoden 6008 alkuun.

Harri: Muistatkos, että sait kutsun tehtävääsi tarkalleen vuodenvaihteessa 1986?
Veijo: Taisi olla jo pari vuotta aiemmin ja tuli 11. 3. 1985.
Harri Veijonen: Uskon tällä hetkellä, että ainakin kolmesti pimein tulee juuri 11. 3., vaikka Jeltsin poistuikin tarkalleen 14 vuotta jälkeen oman kutsumukseni.

Harri: Mainitsemasi 19 ja 21 vuotta jälkeen vuoden 1986 osuvat minuun, nyt on alkanut kaksi viimeistä vuotta.
Veijo: Puhuit voiton vuodesta 1988. Laskeppa uudelleen.
Harri Veijonen


MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 2005-2007, OSA IV:
NELJÄ VIIMEISTÄ PUHDISTAUTUMISPÄIVÄÄ: VUODET 2004, 2005, 2006 JA 2007

JUUTALAISNAISTEN JA VÄHÄN MUIDENKIN ONGELMIA
Televisiossa näytetty ohjelma juutalaisnaisten puhdistautumispäivistä ei ollut ainakaan pelkkää pilkantekoa. Oikea ongelma juutalaisnaisille oli syntynyt, kun joku ihminen oli lisännyt seitsemän päivää Raamatun määräämiin seitsemään päivään. Ja vielä suurempi ongelma ovat ylimääräiset seitsemän vuotta 2008-2014! Me emme lisäile mitään emmekä ole mukana maan päällä seitsenvuotisessa vihan ajassa. Jos kirkon piispalta asiasta kysyy niin kai hän vastaa, että tuokin Raamatussa juutalaisille annettu määräys on vain esikuvaa ja sitten kun kerromme miten se esikuvaa on, piispa korjaa, ettei asia olekaan tarkoitettu kristityille miltään osin. Raamattuhaku: kuukautis. Kuukautisille näytetään varatun aikaa seitsemän päivää (3 Mooses 15:19), mutta 3 Mooses 15:24 antaa mahdollisuuden olla "saastainen" pitempäänkin. Raamattuhaku: puhdistus.

TARKALLEEN SEITSEMÄN PÄIVÄÄ KUVASTAEN SEITSEMÄÄ VUOTTA

Raamattuhaku: seitsemän, 504 jakeessa. Jakeesta 1 Mooses 7:4 mieleeni tulee vuonna 1986 sanomani "vedenpaisumuksen vastakkaisreaktio" (suurten rakeiden sataminen), että ajatkin tulisivat päinvastaisessa järjestyksessä: nyt 40 vuotta 1967-2007 ja sitten 7 päivää eli vuotta vedenpaisumusta pahempi aika maan päällä. 1 Mooses 7:10 vahvistaa: Ja niiden seitsemän päivän (kuvastaen vuosia syksy 2000- syksy 2007) kuluttua tuli vedenpaisumus maan päälle. Etukäteenhän kirjoitin, että narrin päivät tulevat olemaan vuosia ja ensimmäinen päivänsä oli vuosituhannen vaihdoksesta WTC:n iskuun. Vedenpaisumuksen tullessa Nooa oli 600 vuotta vanha ja nyt onkin 6000 vuotta Aadamista täyttynyt. Kun Daniel 9:26 ennaltatiedetysti loppui vuonna 1993 valerauhanteon aloittamiseen niin sen jatkon, Daniel 9:27:n pituus kolme seiskaa oltaisiin kai paljon ennen minuakin ennaltatiedetty, jos olisi katsottu Nooan rauhankyyhkyä: 1 Mooses 8:10: "Ja hän odotti vielä toiset seitsemän päivää ja laski taas kyyhkysen arkista." 8:12: "Mutta hän odotti vielä toiset (=kolmannet) seitsemän päivää ja laski kyyhkysen lentoon, eikä se enää palannut hänen luoksensa." Niin sitä vaan lähdetään kun kyyhky on lennellyt 14 vuotta alkaen syksystä 1993 ja Messias maan päälle 21 vuoden jälkeen!
Älköön teille olko salassa, mitä tarkoittaa yksi Herran päivä, kirjoitti Pietari (3:8). Vastaavasti maailma voi puhua mitä tahansa naimisesta, mutta meille seurakunnan ja avioliiton salaisuus ei saa olla salassa. Eli kuten se, että Karitsan häät alkavat ja määrähetkenä. Pitäisi vielä olla impi mitä ihanin ja puhdistanut itseään viimeiset seitsemän vuotta alkaen vuosituhannen vaihteesta. Eli jäljellä on varsin tarkkaan neljä puhdistuspäivää eli vuotta kunnes Morsian saa sulhasensa eli Ylkänsä. Vaikkei taivaassa olekaan kysymys seksistä niin tuskin helpommin ymmärrettävissä olevaa vertauskuvaa on voitu ihmisille antaa. Kuukautisten määräaika on loppua seitsemässä vuodessa. On sitten niitä, jotka eivät pysyneet yksinkertaisessa aikataulussa vaan myöhästyvät Karitsan häistä ja he tulevat taivaaseen vihan ajan kautta: nämä ovat ne, jotka siitä suuresta ahdistuksesta tulevat. Viimein hekin ymmärsivät puhdistaa ... ovat pesseet ja valkaisseet vaatteensa (Ilmestyskirja 7:14). Niinkuin Luukas 2:21 kertoo, kahdeksantena päivänä vastaan tuli nimi Jeesus. Kahdeksas päivä eli vuosi alkaa syksyllä 2007 ja Jeesuksen seuraajat asetetaan Herran eteen. Ja nämä kaikkihan olin teoriassa kirjoittanut jo paljon ennen kuin huomasin itse syntyneeni vuoden 8. päivä. Jeesus elää, vaikka Elvistä katsoisi! Harri Veijonen

26. 10. 2003 NELJÄ VUOTTA

Jos Jerusalemin valerauha on vahvistettu, seurakunta lähtee noin tänään neljän vuoden kuluttua! Kristus syntyi neljän vuosituhannen jälkeen Aadamista. Jotakin odotan tapahtuvaksi myös neljän vuoden jälkeen ennaltatietämästäni Jeltsinin poistumisesta 1. 1. 2000.
Kukaan ei ole huomauttanut sivuillani kenties olevasta pienestä sisäisestä ristiriidasta. Ei voi odottaa neljää 3,5 vuoden jaksoa vuosille 2000-2014. Onhan 4 x 3,5 = 14, mutta vuosissa 2000-2014 on 15 vuotta. Odotankin raamatullisista vuosien vaihdoksista eli syyskuusta 2000 syyskuuhun 2014, millä välillä ei ole kuin 14 vuotta. Putinilla täyttyy neljä vuotta vuoden 2003 lopussa. Odotan mielenkiinnolla Putinin poistumista ja määrähetken olen antanut ymmärtää voivan olla vuodenvaihde. Jo englanniksikin olen sanonut, että niinkuin Jeltsin niin myös Putin. Saapa nähdä onko Putinin määräaika lähteä neljässä vuodessa. Kiire alkaa olla, jos Gorba tulisi jo maaliskuussa 2004. Toinen vaihtoehtoni Gorban tulolle oli kaksi vuotta ennen ilmestymistä ja siis jos ilmestyminen valerauhaan tapahtuu syyskuussa 2007, tulo vasta syyskuussa 2005. Putinkin ehtisi pudota vasta myöhemmin. HV

26. 10. 2003 MENEHTYMINEN ENSILUMILLA

Hiihtäjälegenda Veikko Hakulinen (78 v.) kuoli jäätyään auton alle eilen illalla Valkeakoskella. Maahan oli tullut ensilumi eikä auto ehtinyt pysähtyä. 25. 10.
Kuun asemaa voi tarkastella osoitteessa http://tycho.usno.navy.mil/vphase.html. Eli 14. 11. 2000 ja 25. 10. 2007 on täysikuu, onhan Danielin (12:11 1335-1290=45) mainitsemat 45 päivää eli 1,5 kuukautta raamatullisesta vuodenvaihteesta. Kuun asema Eveliinan kuolinhetkellä 14. 11. 2000 oli ja 25. 10. 2007 on siis täysikuu. Edellisestä ajankohdasta etukäteen varoitin ja juuri Karelian tyttöjä ja seuraavasta koko Suomi-neitoa. Nyt en osannut varoittaa ketään, mutta olin kyllä etukäteen sanonut tämän päivän olevan vastaava kuin gregoriaanisessa kalenterissa vuonna 2007 Eveliinan kuolemaa vastaa ja ilmeisesti siis seurakunnan ylösotto "noin" tulee eli noin 25. 10. 2007. Jeesuksen sanojen mukaan "he" ehkä osaavat ennustaa lumisateen tulon, mutta meitä ei yllätä Hänen tulonsa. Tämäkin tapaus ikäänkuin vahvistaa, että neljän vuoden kuluttua heidät yllättää tappava pimeys ja meidät pelastetaan "talven tulosta", vihan ajasta. HV


MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 2005 - 2007, OSA V. Edelliset osat http://wwnet.fi/users/veijone/mullistavat2005.htm Kun Reino Savola ja nokialainen huomaavat, että laskelmansa ei ollut aivan kohdallaan, löytävät he apua täältä. Jeesus kuolikin vasta 36 jKr., joten he alkavat opettaa seurakunnan ylösoton tuloa 16. 9. 2007. Jos kerran valerauha on juuri silloin vahvistettu, mitäpä minäkään enää viimeisen tapahtuman jälkeen vastaan väittämään. Jo 25. 8. 2004 kuitenkin sanoin, että viimeinen merkki on se 60.80 liikennemerkki, johon ennaltatiedetysti Mikaela Ingberg apunani niin upeasti Ateenassa osui ja että 3 vuotta ja 2 kk siitä Mikaelan heitosta kun ollaan täällä ihan perillä saakka. Elämme keskellä maailmanhistorian mullistavia vuosia! Savolan ja nokialaisen laskelmiakin ajankohtaisempaa on palata vanhaan aiheeseeni maailmanhistorian mullistavat kaksi vuotta 11. 9. 2005 - 11. 9. 2007 kera sen jälkeisen viimeisenkin 45 päivää. Nokialainen ja varsinkin Reino Savola voidaan melkoisista erehdyksistään huolimatta lukea oikeisiin ja jälkeeni Suomen parhaisiin profeettoihin, mutta Kristusta vastustava maailman paras valheprofeetta Solloghan oli ennaltatiennyt päivämäärän 11. 9. jo vuonna 1998! Sijoitti päivän 11. 9. juuri vuoteen 1998. Mistäpä muualta kuin tähtikartasta http://www.redbay.com/ekklesia/revsign.htm, jolla selitetään Kristuksen syntyneen päivälleen 2000 vuotta aiemmin, 11. 9. 3 eKr.. Turun paavin kirkko ja Viipurin Jumalan linna väli 7 vuotta. Kilometrejä eri tavoilla mitaten noin 500 km, puoliväliin Porvooseen oli 250 km. WTC:n iskusta oli 2,5 vuotta uuteen 911:een. Maailmanhistorian mullistava päivä 11. 9. 2005 vai 11. 9. 2007?! HV 10. 9. 2004


HARRI VEIJONEN * MAAILMANHISTORIAN MULLISTANUT MIES

MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 11. 9. 2005 - 11. 9. 2007, OSA VI

veijonen2004a.zip on päivitetty. Mitä Harri Veijonen ei ole ennaltatiennyt? Niilo Yli-Vainion kuolinaikaa. Niilo Yli-Vainiota on kiittäminen aikansa parhaasta opetuksesta, että näkyvä paluu 2000 jKr. ja sitä ennen seitsenvuotinen vihan aika. http://wwnet.fi/users/veijone/nesarealaiset.htm sivuni kuvasta edelleen pyydän lisätietoja. Ilmeisesti en saa vastausta, koska vapaamuurarit tietävät ja vaikenevat. Siinäkin on kahden seitsemän vedenjakajana kuin 11. 9. 2000. Kilpi Kylälä oli 1900-luvun henkilöitäni, joka oikein sijoitti Daniel 9:27 vuosiviikkoja lopun aikaamme, mutta häneen sopii termi hieman höyrähtänyt, kun omista jaloistaan etsi toteutumisaikoja profetioille. Minusta taas höyrähtäneet väittävät samaa, vaikka itse muiden upeiden kera ihmettelen itseäni mukana profetiassa. Lienette lukeneet sivun ihme.htm, Harri Veijonen itsessäänkin ihmeprofetia. Ultra 7-8/1999 ei valehdellut siinä, että tulin palkituksi Tykkimäen huvipuiston 2000.000. vieraana, mikä siis sekin viittasi nyttemmin jo toteutuneeseen (!) maailmankaikkeuden ja aikakauden kääntymiseen kohti alkua juuri 11. 9. 2000. 11. 9. 2001 taas oli maailman pimeimmän eli Paholaisen muistutus, että niinhän asia on ja yksi päivä on lepopäivä, vaikka ottaakin sen heti alkuun kuin Uuno Turhapuro, Suomen suosituin mies, syntynyt 8. 1. 1945. Maailman suosituin Elvis Presley syntynyt 8. 1. 1935.

Kun 8. 1. syntyneet katsovat tuota "nesarealaiset/nasaretilaiset" kuvaa, he huomaavat osuvansa kuvassa viimeiseen merkkiin, jossa kannel niin upeasti taivaassa soittaa. Keskimmäinen kynttilä sopisi olla 11. 9. 2001, jne. eli seitsemäs 11. 9. 2007 eli kahdeksannen päivän alku. Ja olinhan siihen tehnyt tällaisen aikajanankin:

(1998 09/11) ] 2000 03/11 ] 2001 09/11 ] - 2002 06/11 I 2003 06/11 - [ 2004 03/11 [ 2005 09/11 [ (2007 09/11)

Kristuksen Kristuksen vastustaja väittää syntyneen tähdistä katsoen juuri 2000 vuotta täyttäen 1998 09/11. MINÄ PUHUIN KAKSI VUOTTA MYÖHEMMÄSTÄ PÄIVÄSTÄ jopa itsestäni katsoen ja tältä sivultani: Perusteluja Kristuksen syntymisestä aikaisintaan 2 eKr. En väitä vastaan, etteikö antikristillisten "jumala" tulisi 11. 9. 2005. Niinhän sitä vuosiviikko aikaisempaa 3x666 eli vuotta 1998 uutisoimme Pirun alun vuodeksi.
Toisen laidan eli 2007 09/11 minä väitän olevan taivaan porttien aukeaminen Jerusalemin valerauhan vahvistamisella. Ajankohta siis kalenterissa vastaa myös meidän 8. 1. syntyneiden syntymäpäivän alkua. Elvis oli maailman paras laulumies, Loiri Suomen ykkönen, mutta vasta kolmas vastaava kymppiryhmä eli 8. 1. 1955 syntyneet olivat 45 vuotta kuin Helsinki 450 ajan loppuessa eli käännyttäessä takaisin alkuun etukäteen sanomallani tuhatkertaisella nopeudella.

Mutta kalenterihan kertoo minusta lisää. Kuvassa kolmanneksi viimeinen on risti ja vaikkapa kuin kuvaten Kristuksen syntymää 4000 jälkeen Aadamin niin on se todellakin kaikin tavoin kuin nimipäiväni alku, Harrin päivä 6. 1. Päivämäärähän tähän sijoittaen on 11. 9. 2005. Kun edellisessä osassa kysyn, onko maailmanhistorian mullistava päivä 11. 9. 2005 vai 11. 9. 2007, kysyn samalla, nimi- vai syntymäpäiväni! Mutta vastauksenkin olen ajat sitten antanut, että aina vaan merkittävämpää on tulossa. Ensin Kristuksen maan päälle tulon todistukseksi Gorba palaa valtaan 11. 9. 2005 ja sitten Kristuksen paluun todistukseksi ilmestyy vahvistamaan Jerusalemin valerauhaa 11. 9. 2007. Sukunimeni "veijo" nimipäivä 9. 1.. Harri Veijonen tuli viemään niin viimeisen päälle, että siinä on maailmanhistorian mullistava mies! Toki minut oli valittu vain sikiämismerkiksi niinkuin 8. 1. siinnyt Kristus vasta syntyy 11. 9. Ja ne 45 päivääkin vielä löytyvät sekä iässä että jopa keihäin ja tietenkin kartalla juuri siinä missä olen. Totta tosiaan,
Harri Veijonen 11. 9. 2004 klo 12.00.


MAAILMANHISTORIAN MULLISTAVAT VUODET 2005-2007, OSA VII

Sarja alkaen 23. 9. 2003: wwnet.fi/users/veijone/mullistavat2005.htm. Kaikki osat nyt yhdessä ja uusimpana tämä seitsemäs osa.

Huonoimpana profetianani pidän ennustusta Jeltsin vallassa vuoden. Jeltsinin kausi alkoi 1. 1. 1992 ja päättyi 31. 12. 1999. Miten hyvä tuo huonoin profetiani olikaan?
Esitin jotenkin, että Jeltsin todistaa tulevaa narrin aikaa, missä päivä vastaa vuotta. Jeltsin poistuu vallasta tasan vuoden mentyä eli 31. 12. 1992. Kesällä 1992 Jeltsin sitten valittelikin Tukholmaa myöten, miten häneen kohdistuu vallankaappaushanke. Ikäänkuin narrivaltiossa okkultistien avustuksella tehtäisiin niin että varmasti hävitään samalla kun luullaan voitettavan. Gorba oli aloittanut 311 profetiain toteuttamisen 1985/311. Ilmestyskirja sanonut pedon olevan ensimäisellä kaudellaan "vähän aikaa" eli 6,66 vuotta eli vuoden 1991 loppuun. Narrin ajan tiesin tulevan ja siinä päivä vastaa vuotta. Huomioitava Sollogin ym. okkultistien uskoma 2000 vuotta Kristuksesta tähtikartan mukaan kulunut 1998/911 ja minun sanomani vasta kaksi vuotta myöhemmin. Uusi Hitler uskonee tuhatvuotisen ikäänkuin kolmannen valtakuntansa alkavan seitsemän vuotta ajankohdasta 11. 9. 1998 eli 11. 9. 2005, mikä onkin ajankohta, jossa olen sanonut palaavan valtaan herra Mikael Googin.

SAATANA TYHMEMPI KUIN PIKKULAPSI

Saatana on tyhmempi kuin pikkulapsi. Raamattu sanoo poikansa valtaantulon tulevan valheen kaikella voimalla ja Perkeleelle kaikkivoipaisuus näyttää olevan noudattaa tarkalleen pirunraamattuaan niin että meidän on naurettavan helppo tietää mitä se milloinkin tekee. Kaksi vuotta 11. 9. 2005 tulostaan Saatanan poika ilmestyy vahvistamaan Jerusalemin valerauhaa.

Kai vielä asian vahvistuksena täytyy sanoa sekin, että Herran valittu olisi juuri minä nimiä ja syntymäaikoja myöten. Antikristus tavallaan tulee valtaan nimipäivänäni (vuoden 6. päivä) ja ilmestyy valerauhaan syntymäpäivänäni (vuoden 8. päivä). Samat luvut 6 ja 8, jotka olivat myös kymmeninä Mikaelan Ateena keihästuloksessa ja päinvastaisessa järjestyksessä suomalaisen kymmenottelijan Ateena tuloksessa 8006. Vuoden 6008 alku Aadamista on Antikristuksen ilmestyminen kartalla ikäänkuin Viipurissa valmiina yhtymään morsiameensa ja tempaamaan tämän 45 päivässä pilviin ja tuuliin. HV 7. 11. 2004